Loitsuraamatud

Nii kummaline kui see ka pole - maagia (st. loitsuraamatu kasutamine) ei eelda lugemis- / kirjutamis-oskust.

Loitsuraamatus peaksid olema OG kirjas kõik loitsud mida sa tead, nende õpetuse tüüp, tase, mõju - ühesõnaga reeglite info. Lisaks peab iga loitsu juures olema kirjas verbaal mida selle loitsu manamiseks kasutad. Verbaali hiljem muuta ei saa ning seda verbaali tuleb kasutada. Loitsuraamatu suuruseks on soovitav võtta A5.

Mängu siseselt on tegu sümbolite ja piktograafidega mille vaatamine häälestab maagi "õigele lainele" vastava loitsu sooritamiseks. Need sümbolid ja piktograafid või pilt on väga individuaalsed ja maagi enda psüühikast tulenevad. Võõra maagi loitsuraamatust loitsude lugemine, maha kirjutamine või õppimine on absoluutselt võimatu kuna tema sümbolitega ei seostu kellelgi teisel mitte midagi. Mängu siseselt ei sisalda loitsuraamatud loetavat teksti.

Võõra isiku poolt uurimisel ja lugemisel tekitab loitsuraamat kerge migreeni mille järgi saab aru, et tegu on loitsuraamatuga.

Loitsuraamatu taastamine (vana kadumisel) on aeganõudev ja vaevaline protsess (vt. reeglid), maag peab ennast uuesti viima hüpnootilisse transsi kus ta uued sümbolid üles joonistab. Kuna ükski selline joonis pole sama, on maagi võimed ja alateadvus nüüd seotud uue loitsuraamatuga ja vana (isegi kui ta selle uuesti kätte saab) on talle sama loetamatu nagu võõra maagi oma.