Vishna-Ghrim on polüteistlik rahvas ning omab kindlat panteoni. Teataval määral usutakse ka animismi kuid mida aeg edasi, seda rohkem hakatakse looduse hingestatust samastama mingi konkreetse jumalusega.

 

Tharin ja Athalmi

Tharin ja Athalmi

 

Lartuen - on tarkuse, tasakaalu ja võrdsuse jumal ja ühtlasi Vishna-Ghrimi panteoni peajumal. Absoluutselt enim VG'sid kummardab ühel või teisel viisil Lartueni. Lartuen oli see kes viimasel hetkel oma ohverdusega peatas kataklüsmi kui Nataho ja Deidare olid teineteist hävitamas. Selle konflikti käigus põles mustaks tema üks silm ning tal ei ole ühte kätt. Paljud Vishna-Ghrim'i sünnivad "lartueni märgiga" mis on musta leegi kujutis ühe silma ümber. Lisaks värvivad Lartueni jüngrid või lahingusse minevad sõdalased ka enda käele ning kaelale musta leegi kujutisi. Lartueni sümbol on ühtlasi kogu VG sümboliks

Lartueni sümbol on punane inimkujuline leek, mustal taustal.
Lartueni püha aeg on Videvik
Lartueni püha koht võib olla iga rahulik koht
Lartueni päev on suvine pööripäev (solstiitsium)
Lartuenil pole vastasjumalust.
Vishna-ghrim püüab igal võimalusel leida videvikuks rahuliku koha, kus nad vaikselt seistes leiavad taas oma keskme mis päeva või öö jooksul on kalduma hakanud. Kindlasti tähistavad nad Lartueni päeva spetsiaalse rituaaliga.


Deidare - Valvab hea südamega inimesi. Abitute aitamine ja halva heastamine on tema järgijate põhitegevus. Tema jüngrid on tihti palverändurid kes seiklevad maailmas, aidates seal kus abi vajatakse. Samuti paljud seadusasutused ja võimud järgivad tema õpetust, paludes abi kui midagi halba on juhtunud.

Sümbol: Kuldne karikas
Püha aeg: Varahommik - eriti päikesetõus
Püha koht: Väga puhtad ja korras templid
Püha päev: Kevadine võrdpäevsus (ekvinoktsium)
Vastasjumalus: Nataho-noro-hol


Nataho-noro-hol - (mustade ööde poeg) oli maag kes ei lasknud säärastel asjadel nagu reeglid ja moraal teda tema õpingutes häirida (Nataho oli see kes keelitas Deidaret ja Lartueni minema ühes temaga Mustale Mäele ja Nataho oli see kes lõpuks kataklüsmi vallandas). Saada see mida ihaldad, ükskõik mis hinnaga, oli tema motto. Eesmärk pühendas alati abinõu, eriti siis kui abinõuks oli kellegi teelt kõrvaldamine. Nataho järgijad on harilikult karmid ja jõhkrad. Nad mitte ainult ei usu, et peavad saama kõik mis nad tahavad vaid tekitavad teistele selle käigus ka võimalikult palju ebameeldivusi. Nii mõjutavad nende saavutused teisi rohkem. Samas peab märkima, et Nataho järgijad on väga intelligentsed ja isegi vaoshoitud mitte nagu Clangor'i järgijad.

Sümbol: Kuldse ääristusega must ring
Püha aeg: Kesköö
Püha koht: Iga koht kust häving on üle käinud
Püha päev: Talvine pööripäev (solstiitsium)
Vastasjumalus: Deidare


Athalmi - on haldjasolend kes toob maailma looduse jõud. Tema vägi on see mis hingab pärast talve maasse uut elu ja annab hinge neile kes sünnivad. Tema järgijad on peaaegu alati Muutunud (kataklüsmi tagajärjel), rajaleidjad või teised kelle elu sõltub loodusest.
Sümbol: Roheline puu
Püha aeg: Keskpäev
Püha koht: Lagendik või hiis
Püha päev: Kevade esimene päev
Vastasjumalus: Tharin


Tharin - on surma ja surnute jumal. Tharin valvab hiljuti lahkunute üle ja aitab hingi nende rännakutel viimsesse puhkepaika. Samuti aitab ta neid kes soovivad asju saladuses ja teiste eest peidetuna hoida. Tema järgijad on tihti need kes sooritavad matmistalitusi ja kindlustavad selle, et surnuid ei muudetaks ebasurnuteks - aga ka kummalisel kombel nekromandid ja teised surnumanajad. Samuti need kes peavad jahti selleks, et hävitada või vabastada hingi järgivad Tharini. Tharini kummardavad tihti spioonid või palgamõrtsukad. Tharin on sünge ja surma armastav jumalus. Kuid oma lapsi ja nende hingi hoiab ta hellalt.

Tharini sümbol on lendav ronk.
Tharini püha aeg on õhtu.
Tharini püha koht võib olla iga salajane ja peidetud koht.
Tharini päev on Novembri esimene laupäev.
Tharini vastasjumalus on Athalmi


Sendal - olles kõige oskuslikum ja tugevam jumal on Sendal sõja ja mõõgavõitluse patroon. Ta õpetab, et jõud ja võim hoiab inimeste elu turvalisena. Paljud sõdalased ja kangelased järgivad Sendal'i, palvetades tema poole enne suurt lahingut.

Sümbol: Allapoole suunatud mõõk, mille käepideme ümber on kuldne kroon
Püha aeg: Keskhommik
Püha koht: Endine suur lahinguväli
Püha päev: Aasta esimene päev
Vastasjumalus: Herion

 

Herion - on käsitöö ja sepakunsti jumal. Asjade loomine ja valmistamine on see mida Herion enim armastab ning ta on kõigi nende patroon kes kätega tööd teevad. Ta on samas ka väga umbusklik jumal kes oma ja enda jüngrite kätetööd kiivalt valvab. Ilusad asjad mida keegi on meisterdanud on tema kirg ja ta astub vastu kõigile kes seda ilu hävitada püüavad.

Sümbol: Must täht hõbedases ringis
Püha aeg: Hilisõhtu
Püha koht: Kohad kus on pikalt asju valmistatud
Püha päev: Sügisene võrdpäevsus (ekvinoktsium)
Vastasjumalus: Sendal


Darina - Armastuse, ilu jumalanna. Darina soovib armastust kõige vahel. Kui sa midagi armastad siis ei saa seda hävitada. Paljud kuntsnikud, armastajad ja käsitöölised järgivad Darinat, paludes tema õnnistust ilu loomisel.

Sümbol: Ristatud roosid
Püha aeg: Pärastlõuna enne õhtut
Pühaks kohaks võib olla iga kaunis ja romantiline koht
Püha päev: Suve esimene päev
Vastasjumalus: Clangor


Clangor - Tüli ja vihkamise jumal. Kui Darina on täis armastust, keeb Clangor üle vihkamisest. Tema arvates jäetakse liiga tihti kõrvale need kellel on tegelikult õigus millelegi ja need kes seda üldse ei vääri saavad kõik. Clangori tee on kättemaksu ja hävituse tee. Hullumeelsed, beserkerid ja bandiidid on tihti tema järgijad. Harilikult ei palu nad Clangori abi mitte ainult selleks, et saad seda mida nad ihaldavad vaid ka hävitada need kes seda algselt omasid.

Sümbol: Must välgunool
Püha aeg: Mõni tund enne koitu
Püha koht: Koht kus on korda saadetud mõni võigas kuritegu
Püha päev: Talve esimene päev
Vastasjumalus: Darina