I Mängu kokkuvõte

 

Selgunud on, et üheks motiiviks miks müüri ületamise keeld lõpetati on kindlasti kuninga teise poja Legodal Amon'i kadumine, koos tema kaaskonnaga. Osad tema kaaskonna liikmed leiti sügaval platool, jõhkralt tapetuna. Koos nendega leiti ka tundmatu Vishna-Ghrimi surnukeha kes esmasel vaatlusel näis olevat Ulringi koja liige kuid lähemal uurimisel selgus, et keegi on üritanud jätta mulje nagu oleks Ulring selle riigireetmise taga.

Kohaliku üliku, Paruness, leedi Sirinel Caliomiri, ihukaitseülem tunnistas ennast kõigis nendes tegudes süüdi ning väitis samuti, et oli printsi mürgitanud ja platoole jätnud. Printsi surnukeha või märke temast aga laipade juurest ei leitud. Riigireetur toimetatakse, valve all, Thangolisse.


Paraku jääb selle sündmuse detailide edasine uurimine Caliomiri koja enda jurisdiktsiooni. Sekkumine kuninga või teiste kodade poolt on võimatu, asjaolude ja viisi tõttu mil moel vang võeti ja ülestunnistus saadi.

Caliomiri koda on šokeeritud, et olles rünnanud ja ellimineerinud nende kõrge aadliku kaaskonna, ei suutnud kohal viibinud, kuue erineva koja, relvastatud esindajad, tagada aadlipreili turvalisust ja viimasele tehti vägistamiskatse. Caliomir on isegi kirjeldanud seda marodöörlusena kuna lisaks kadus rünnaku käigus, leedi Sirinelil kaasas olnud 16 raaki. Kõikide kodade diplomaadid olid, selles valguses, kiirelt nõus loobuma igasugustest süüdistustest Caliomiri vastu.

Eowélithi koja Konvendi eesistuja esitas personaalse vabanduse Caliomiri koja Suurgildi ees, kuna aadliku ründaja näol oli tegemist Eowélithi ekspeditsiooni liikmega. Ning lubas, et kurjategija saab õiglase karistuse.


Helgematest uudistest, Elil-Gandir ja Eowélith annavad teada, et neil on õnnestunud leida tervelt kolm Kadunud loitsu. Kadunud Loitsud on hindamatud aarded, mis sisaldavad juhiseid senitundmatu maagia õppimiseks. Isegi üks selline loitsukiri on tohutu uudis ja väärtus aga kolm korraga on ennekuulmatu. Loitsukirjade uurimine on täies hoos ja peatselt peaks selguma, mis maagiaga on tegu.

Eowélith ja Téndir suutsid müüri tagant leida veel ühe müüdi. Nimelt toodi pealinna Öö Varju nimeline taim. Vanades tekstides räägitakse sellest kui ühest põhikomponendist erinevate alkeemiliste rohtude valmistamisel. Siiani peeti kõiki neid tekste ainult müütideks ja legendideks kuna siinpool müüri pole, teadaolevas ajaloos, keegi seda musta värvi taime leidnud. Üle müüri tagasi toodud taimi on asutud hoogsalt kultiveerima ning kodade raamatukogude pseudoteaduste osakonnad on täis uurijate horde kes vanu alkeemiaalaseid tekste kopeerivad ja uute leidude valguses, ümber hindavad.

Siiski polnud kõik leiud positiivsed. Ekspeditsioone ründasid, teisel pool Huduni müüri, kummalised humanoidsed olendid. Veidi lühemad ja jässakamad kui Vishna-Ghrim'id ning ilma Lartueni märgita. Igasugune suhtlemine nendega ebaõnnestus, nad ei saanud aru tavakeelest ja nende endi keel oli samuti täiesti arusaamatu. Caliomiri koda on kinnitanud, et tegemist on samade olenditega kes on rünnanud nende piirikülasid. Rünnakute põhjused ja motiivid jäävad ebaselgeks, ent kojad on veendunud, et selle avastuse tagamaad ja võimalikud ohud, tuleb selgitada.